Sparker DCCDIP4

 Kapacitní laditelné zapalování pro motocykly

DCCDIP4

Zapalování SPARKER DCCDIP4 je kapacitní (CDI) zapalování s regulací předstihu a některými závodními funkcemi. Zapalování je napájené z palubní sítě 12 V. Zapalování je kapacitní variantou k induktivnímu zapalování TCIP4. Se zapalováním TCIP4 má shodné rozložení pinů v konektoru. Funkce zapalování jsou shodné se zapalováním TCIP4 vyjma parametrů pro nastavení buzení zapalovací cívky (to u kapacitního zapalování není). Dalším rozdílem proti zapalování TCIP4 je doporučený způsob zapojení zapalovacích cívek. U zapalování TCIP4 je to proti +12 V, u zapalování DCCDIP4 je to proti kostře. Zapalování DCCDIP4 může pracovat i proti +12 V, nicméně to nedoporučujeme. Zapalování je vždy 4-kanálové (4 výstupy pro zapalovací cívky). Zapalování obsahuje dva měniče napětí (proti DCCDIP, DCCDIP2 a DCCDIP2 race s jedním měničem). Jeden měnič slouží pro pro zapalovací výstupy 1 a 4, druhý pro pro zapalovací výstupy 2 a 3.
Zapalování lze nastavit pro práci na prakticky jakémkoliv motocyklu, přesto ho doporučujeme používat jen v odůvodněných případech. Bývají to např. aplikace kdy je nutné použití kapacitního zapalování (např. přeplňované motory) na 3 nebo 4 válcovém motoru. Další vhodná aplikace můžou být vysokoobrátkové víceválcové dvoutaktní motory.

Zapalování SPARKER DCCDIP4 je stejně jako zapalování TCIP4 vybaveno dvěma vstupy pro snímače polohy klikové hřídele, dvěma spínacími vstupy na nichž lze volit funkci (např. blokování, clutch master, startovací omezovač ...), vstupem pro snímač polohy škrtící klapky, otáčkoměrným výstupem, dvěma výstupy na nichž lze volit funkci (palivová pumpa, kontrolka řazení ...). Vstup pro snímač polohy škrtící klapky a mapu předstihu lze nakonfigurovat pro snímač tlaku v sání (např. pro použití na přeplňovaném motoru). Zapalování obsahuje ovladač pro řízení servomotoru (výfuková přívěra).

Zapalování je plně programovatelné z PC pomocí software. Software obsahuje nastavitelnou předstihovou mapu nebo křivku, nastavení blokátoru, omezovače otáček, serva ...
Nastavovací software je zde: DCCDIP4.exe.

Zapalování je zalito zalévací hmotou v plastové krabičce s rozměry 85 x 110 x 26 mm. Součástí dodávky je protikus připojovacího konektoru. Ve většině případů lze při aplikaci na konkrétní motocykl vyrobit přechodový svazek na originální konektory.

Podrobný popis v108 (pdf)

Nabízíme odbornou montáž v našem servise.